PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790186}

Trzech Chrystusów

Three Christs
6,2 2 673
oceny
6,2 10 1 2673
Trzech Chrystusów
powrót do forum filmu Trzech Chrystusów

Narracja filmu jest staroświecka i momentami przesłodzona. Jednak film mnie wciągnął i poruszył. Mówi o ciężkiej chorobie, o stereotypach i krzywdzącym spojrzeniu na ludzi chorych psychicznie. Były już podobne filmy z "Pięknym umysłem" na czele. Tyle że w tym filmie bohaterami są zwykli ludzie, poranieni i nie kochani.
Warto obejrzeć.
Peter Dinklage jest znakomity.

ocenił(a) film na 8
tomaszwit

Dołączam się do tej opinii, mam dokładnie takie same odczucia, łącznie z oceną Petera Dinklage.

ocenił(a) film na 9
tomaszwit

Ja nie odczulem ze film jest staroswiecki czy przeslodzony a sama historia jest dla mnie naprawde oryginalna - nie chodzi tu o jakieś kolejne cierpienia ciezko chorych tylko o lekarza ktory przekroczyl granice ktora nadaly mu jego studia i ktory bez fałszu de facto pozwolił sobie na to aby stac sie jednym z pacjentow. To wymaga wielkiej odwagi. Po prostu rozwalil tamten system. Jakbyscie wiedzieli to w dzisiejszych szpitalach tego typu są dalej prawie sami Orbusi a reszta to szaraczki.
Rani mnie tak niska ocena na filmwebie - no coz kazdemu sie wydaje ze jest " lekarzem" ktory nigdy nie zostanie "pacjentem".

ocenił(a) film na 9
rhc89

Nic dodać , nic ująć: dobrze powiedziane, metody nadal niewiele się zmieniły , ludzie ze schizofrenią są i dzisiaj porażani prądem jak 50lat temu, tylko lobotomii już im się nie robi . Człowiek jest bardzo delikatną konstrukcją i naprawdę nieraz niewiele trzeba , aby z mądrego człowiek zmienił się w "roślinkę " lub groźnego potwora. Mózg ludzki jest najmniej zbadaną i poznaną przez nas częścią ciała człowieka, nadal nie wiemy prawie nic o chorobach psychicznych i nie potrafimy ich leczyć. Film bardzo mi się podobał , Gere wspaniały , tak samo jak Dinklage i Goggins.

tomaszwit

Polecam genialną recenzję i długo pogadankę w jednym o tym filmie. Uwaga, tam są mega spojlery. Jak ktoś zna tę historię, to może oglądać, a w innym wypadku polecam to posłuchać po obejrzeniu filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones