PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6462}

Sprawy wewnętrzne

Internal Affairs
6,9 5 109
ocen
6,9 10 1 5109
Sprawy wewnętrzne
powrót do forum filmu Sprawy wewnętrzne
ocenił(a) film na 7
kadmina

Czy ja wiem...baby powinny znać swoje miejsce , od czasu do czasu można spuścić niezłe lanie.

użytkownik usunięty
accadacca

Dokładnie, dokładnie jest tylko jeden wzorzec mężczyzny - to Macho Fantastico https://www.youtube.com/watch?v=-WNxrZRhdPE. Żartuję oczywiście ;)

ocenił(a) film na 5
accadacca

mam nadzieję, że to sarkastyczna wypowiedź.

accadacca

"Baba" to jest też Twoja mama, babcia, siostra, żona, córka... Uważasz, że one też powinny dostawać lanie?

ocenił(a) film na 7
kadmina

Jeżeli jest dobry powód to dlaczego nie. Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
accadacca

hehe

accadacca

dokładnie

accadacca

szacun

accadacca

To samo myślę o mężczyznach, jak zasłuży lać, albo i ot tak czasami, by nie zapomniał gdzie jego miejsce.

ocenił(a) film na 8
accadacca

Mamie też spuścisz od czasu do czasu lanie?

ocenił(a) film na 8
adso41

To było do accadacca

adso41

Księga Wyjścia 21, 15:
"Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią".
I tak powinno się karać. Natomiast tam nic nie ma o żonie, siostrze, córce, czy babci.

ocenił(a) film na 8
adso41

Raczej mama jemu :)

ocenił(a) film na 8
kadmina

Każdy facet powinien od czasu do czasu przyłożyć swojej kobiecie. Popatrz tylko na kobiety w tym filmie, wszystkie szalały za tymi brutalami. I jaki wniosek z tego? Po prostu to lubią! A przed gliniarzem , który im jeszcze solidnie wpier****li nogi rozchylą najszerzej! A i w tyłek też dadzą się zerżnąć :) Świetny film!

ocenił(a) film na 2
davidstar

Ach te fantazje chlopcow z podstawowki...

ocenił(a) film na 7
kadmina

Racja. Jakaś chamski ta Ameryka w tym filmie aż nie do uwierzenia

ocenił(a) film na 7
kadmina

Film pokazuje relacje z tamtego okresu - początek lat 90 tych. Jeszcze bardziej się zszokujesz jak pooglądasz amerykańskie filmy z lat 50 tych kiedy to kobiety nawet nie pracowały i spędzały całe dnie w domu. Naturalnie pozycja mężczyzny była wtedy jeszcze mocniejsza. Mnie osobiście szokuje to co dziś jest normą w relacjach damsko męskich. Odwrócenie ról i degeneracja.

kadmina

Tak to jest jak się bierze filmy za rzeczywistość. Dobrze, że po "Milczeniu owiec" nie było "analiz", że połowa Amerykanów to kanibale.

kadmina

na pewno nie powinno się bić kobiet ale też przesada w druga stronę robienie z siebie takiej pi(zz)dy pantoflarza to w naszym kraju norma kobiety u nas mają high life i to dobrze wykorzystują

kadmina

O czym ty mówisz? Przecież Peck (Gere) paradoksalnie nie bił żadnych kobiet, jedynie strzelił do lesbijki - policjantki która go ścigała. Ale co miał robić? Avila (Garcia) raz popchnął żonę bo się zdenerwował że go rzekomo zdradzała. Van Stretch (Baldwin) tylko bił żonę, ale przecież ona go naprawdę zdradzała.

ocenił(a) film na 7
kadmina

Nie wiem czy takie przerażające, na pewno zostało to ukazane w wulgarny sposób, ale film odnosi się mocno również do naszej rzeczywistości. Peck twierdził, że mężczyzna powinien dbać o żonę, regularnie z nią sypiać, dbać o dzieci itd. i jakby nie patrzeć w domu stosował się do tych wszystkich zasad, dla nich nawet zaprzestał kariery w policji. Sam nie miał przez to żadnych problemów w domu. Z kolei Van Stretch (Baldwin) regularnie ćpał i bił żonę (nie radził sobie ze stresem, był słaby psychicznie), a Avila (Garcia) bardziej koncentrował się na dobraniu się do skóry Peck'a (Gere) i swojej karierze niż na swojej żonie. I tak jak powiedziałem na początku, ten schemat powtarza się także i dziś, tylko co raz częściej w tej roli występują także kobiety (czasy się zmieniły, coraz więcej kobiet pracuje, w przeciwieństwie do nas facetów).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones