PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6462}

Sprawy wewnętrzne

Internal Affairs
6,9 5 112
ocen
6,9 10 1 5112
Sprawy wewnętrzne
powrót do forum filmu Sprawy wewnętrzne

O co chodzi z końcowa scena? Ta w której kadr stylizowany jest jakoby sypialnia była monitorowana? W sensie jakby była ukryta kamera. I jaki to ma znaczenie dla filmu?

Drugie pytanie, Avilla rzuca żona rzekomo jej bieliznę, a potem się z nią kocha? Nie zrozumiałem tego fragmentu filmu. Czy zrobił to po to aby w późniejszym czasie zyskać jej zaufanie?

Ten film mógł tak bardzo dotknac wiele więcej. Np. na zasadzie kontrastów myśli się że postać Gere'a to wcielenie zła, a reżyser bawi się jego postacią jako osoby najprawdopodobniej (taki pomysł rzucił tu na forum ktoś w innym temacie), najlepiej obchodziła się z kobietami, manipulując je tak że okłamywały nawet w łóżku mężów, gdy dzwonili do nich, wbrew sobie. W tym całym zagęszczeniu emocji ludzkich, Here był jak larwa, która wierciła w kimś dziurę i ją sobą wypełniała.

Raz mnie w tym filmie uderzyło to. Zmiana stron. Zrozumienie sposobu działania drugiej strony.
Tam gdzie nie ma dobrą i zła.
Jest większa rozgarnietosc od mniejszej. Ten kto zjada kogoś i ten kto jest jedzony. Gnój straszny i filmowi udało się go dotknąć jak dla mnie raz, dając to odczucie.
Za to go cenię.

jarr25_filmweb

Ciężko się czyta Twoją wypowiedź ale spróbuję Ci odpowiedzieć.
Czarno białe ostatnie sceny to raczej taki zabieg stylistyczny, który miał ukazać troje bohaterów w jednym kadrze, w tym leżącego, martwego Dennisa, a najlepiej to było zrobić umieszczając kamerę u góry. Myślę, że reżyser być może chciał żeby to wyglądało jak monitoring (który wtedy był jeszcze stosunkowo rzadko spotykany) ale nie sugerował nam raczej, że mieszkanie Avillów było monitorowane lub była tam ukryta kamera.
Dennis manipulował Raymondem, wiedział, że jest śledzony dlatego upozorował romans z Kathleen, żeby wyprowadzić Raymonda Avillę z równowagi, sprowokować go i w ten sposób utrudnić lub zakończyć śledztwo przeciwko sobie. Dlatego podrzucił mu jakieś damskie majtki. Avilla oddaje je żonie myśląc, że ma dowód zdrady ale w domu małżonkowie sobie wszystko wyjaśniają, nie było żadnej zdrady. Seks jest tutaj symbolem, że między nimi jest znowu zaufanie.
Dennis jest mistrzem manipulacji, do tego stopnia, że przyłapany przez Stevena Arrocasa na stosunku z jego żoną potrafi z opresji wyjść cało i całą winę zwalić na żonę Arrocasa. Być może tą scenę nawet zaaranżował świadomie żeby pozbyć się Arrocasów. Postać zagrana przez Richarda Gere'a przyciąga swym magnetyzmem. Dennis nie jest jednoznacznie zły. Zabija ludzi, jest hipokrytą ale jednocześnie pomaga kolegom, dobrze sprawdza się w codziennej pracy "krawężnika". Swoje postępowanie uzasadnia koniecznością utrzymania licznej rodziny. Z kolei postać grana przez Andy'ego Garcia'ę też nie jest jednoznacznie dobra. Co prawda, w przeciwieństwie do Dennisa odróżnia dobro od zła ale podobnie jak on stosuje metody szantażu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones