PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449935}

Mój przyjaciel Hachiko

Hachi: A Dog's Tale
8,0 186 541
ocen
8,0 10 1 186541
6,0 8
ocen krytyków
Mój przyjaciel Hachiko
powrót do forum filmu Mój przyjaciel Hachiko

Pamiętam jak 4 lata temu moje łzy leciały jak szalone na tym filmie. Nie mogłem ich zatrzymać. Po 4 latach obejrzałem japońskie dzieło z 1987 roku, które niby przedstawiało oryginalną opowieść i najbardziej jest wierna prawdziwej historii. Niestety, amerykańska wersja jest strasznie oklepana i słaba względem japońskiej. Nadal ta produkcja wywołuje emocje, ale mając z tyłu głowy obraz z 87 roku, ciężko jest wczuć się w fabułę. Sceny są skopiowane, dialogi w sumie identyczne, jeszcze jak znamy prawdę o tym niesamowitym psie, to doskonale wiemy co w danej chwili się wydarzy. Końcowa scena japońskiej historii o Hachim rozwala serce na kawałki. Polecam obejrzeć pierwowzór. Już nigdy nie poczujecie "tego czegoś" oglądając produkcję Hallströma oraz jak w moim przypadku, łez będzie już po prostu mniej.

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

Gdzie można obejrzeć japońską wersję?

Alex_Tyler

Na CDA jest "Hachiko Monogatari" z polskimi napisami. :-)

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

Dzięki. :)

Kurzi32

Amerykańska wersja jest ok, japońskiej nie zamierzam oglądać. Ta wystarczająco dała mi w kość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones